Lista wydarzeń

Choroń, 26 sierpnia 2017
Autor: Magdalena

U podnóża pomnika przyrody - XVII-wiecznej Alei Lipowej w Choroniu, jak każdego roku zapraszamy na „Chorońskie Prażuchy” i Święto Miodu. Smakosze regionalnych potraw będą mogli zakosztować przysmaków z ziemniaka. Wydarzeniu towarzyszy Święto Miodu, podczas którego można zakupić smakowity, lokalny mi...

więcej >>
Poręba, 9 września 2017
Autor: Magdalena

Głównym punktem tej plenerowej imprezy jest pieczenie prażonek w żeliwnym kotle wypełnionym 200 kg wsadem. Ma tu miejsce także konkurs pieczenia prażonek, w którym uczestniczą mieszkańcy Poręby i wszyscy miłośnicy tej potrawy. Imprezie towarzyszą występy artystyczne, a kończy zabawa taneczna.

więcej >>
Chorzów, 1 października 2017
Autor: Magdalena

Dzień kartofla to niezapomniana okazja do spróbowania własnych sił w jesiennych pracach polowych i gospodarskich, m.in.: wykopków i darcia pierza. Są konkursy i wspólna zabawa. Jak co roku w jednej z zagród zostanie przygotowany kompletny cykl związany z deptaniem i kiszeniem kapusty.

więcej >>
Jeleśnia, 15 grudnia 2017
Autor: Magdalena

Zapraszamy serdecznie na wigilię góralską do Jeleśni. Będzie można poznać tradycje bożonarodzeniowe Ziemi Żywieckiej. Imprezę organizuje Gminny Ośrodek Kultury.

więcej >>
Chorzów, 17 grudnia 2017
Autor: Magdalena

Zapraszamy jak co roku do chorzowskiego skansenu na prezentację zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Będzie można wziąć udział w warsztatach tradycyjnych ozdób choinkowych, czy świątecznym strojeniu chałup i kościoła. Impreza daje możliwość poznania smaku tradycyjnych potraw świątecz...

więcej >>

Kalendarium wydarzeń

Wyszukiwarka wydarzeń