Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 26 października 2018 - 31 października 2018
Marta ŚOT

Wielkie zbieranie kasztanów i żołędzi dla naszych leśnych sąsiad + NAGRODA


Jeśli lubicie spacerować i spędzać czas na świeżym powietrzu oraz macie ochotę się przyłączyć do akcji, to serdecznie zapraszamy. Liczy się każda garść, kieszeń czy woreczek zebranych kasztanów i żołędzi. Przed Karczmą Wiejską w Jankowicach zostaną ustawione kosze i pojemniki na zebrane dary.

W podziękowaniu za kasztany i żołędzie każdy, kto przyniesie je do nas otrzyma zaproszenie na ognisko organizowane w Karczmie Wiejskiej, na którym częstować będziemy prarzuchami wiejskimi. Termin ogniska wstępnie ustalony jest na sobotę, 6 października o godzinie 13:00-15:00, zależny jest od warunków pogodowych.

Nasza zbiórka to dobry sposób kształtowania nawyków ekologicznych wśród młodych osób, wpajanie wrażliwości wobec zwierząt i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Przede wszystkim pomoże ona zwierzętom przetrwać w trudnych, zimowych warunkach, w których mogłyby sobie nie poradzić bez pomocy człowieka.

Najlepiej jest zbierać te cenne jesienne dary na terenach zabudowanych, gdzie owoce marnują się gnijąc na trawnikach i zaśmiecając parkowe alejki, a leśne zwierzęta nie mają szans na ich odnalezienie w zimowej porze. Te leśne najlepiej zostawić na swoim miejscu. Zwierzaki same je odnajdą gdy będą potrzebowały.

Żołędzie będziemy również zbierać w niedziele w naszym ogrodzie, gdzie podczas zabawy z naszą panią animator dzieciaki będą miały okazję przyłączyć się do akcji pomocy zwierzakom i dowiedzieć się, dlaczego ich pomoc jest ważna.

Wszystkie zebrane żołędzie i kasztany zostaną przekazane do sąsiadującego z naszym lokalem Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach do karmienia żubrów i zwierząt leśnych zamieszkujących jankowickie lasy.

Dziękujemy za każdego kasztana i żołędzia.


Data
26.10.2018 13:30
- 31.10.2018 16:30
Położenie
w centrum miasta
Adres
ulica Żubrów 122b
Jankowice
Kontakt
tel. 502 565 414
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka wydarzeń