Krem gruszka-pietruszka/chutney gruszka-tymianek

Odsłuchaj tekst

Krem gruszka-pietruszka/chutney gruszka-tymianek.

Potrawa jest serwowana przez Moodro resto znajdującą się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Krem z oberiby na żurze z dodatkiem jabłka Obróbka wstępna surowców. Cebulę pokroić w kostkę, podsmażyć na oleju, a następnie dodać czosnek. Smażyć do momentu, aż cebulka nabierze złotego koloru. Kalarepę i jabłko pokroić na drobną kostkę i dorzucić do warzyw, chwilką podsmażyć. Obrane ziemniaki rozdrobnić na kostkę i dodać do reszty składników. Do warzyw wlać bulion i gotować na małym ogniu przez około 20 minut, aż ziemniaki będą miękkie. Potrawę można przetrzeć przez sito lub zmiksować blenderem. Pod koniec dodać zakwas i doprawić do smaku. W międzyczasie sporządzić chips z kindziuka.
Obrać czosnek, wyłożyć na blachę pokryta papierem do pieczenia, skropić olejem i wstawić na 5 minut do piekarnika nagrzanego do 180oC. Zostawić jeden surowy ząbek czosnku. Odciąć skórę z słoniny, pokroić, a następnie wrzucić do rondelka. Obracać, pokroić i dodać do wytapiającej się słoniny cebulę. Po zeszkleniu się cebuli dodać podpieczony czosnek, a następnie zalać szklanką wody. Dodać 1 liść laurowy i 2 ziela angielskie. Po chwili gotowania doprawić do smaku solą, pieprzem i majerankiem. Zupę lekko ostudzić, dodać do niej pokrojony w kostkę chleb, pozostały surowy czosnek i zblendować na gładką masę. Skórę z słoniny usmażyć na patelni aż do jej wysuszenia. Czosnek niedźwiedzi zblendować z pozostałym olejem, a następnie podgrzać do 100oC. Po 2 minutach przecedzić przez sito, a następnie przepuścić przez papierowy filtr.
Posiekaną cebulę usmażyć na maśle klarowanym. Przygotować bulion na włoszczyźnie - około 1 litra. Dodać ziele angielskie. Do podsmażonej cebulki dodać ogórki kiszone starte na grubej tarce i lekko odsączone z soku. Przesmażyć. Dodać do bulionu i zmiksować.
Kalafiora podzielić na różyczki, umyć. Ziemniaki obrać, umyć i pokroić na małe kawałki. Cebulę obrać, umyć, pokroić dość drobno. Warzywa wrzucić do wrzątku, wsypać vegetę, ugotować.
Kalarepy i cukinie pokroić, dodać do gotującego się bulionu. Po ok. 15 minutach, gdy warzywa staną się miękkie, zmiksować zupę i doprawić solą. Śmietanę wymieszać z serem (w celu uzyskania jednolitej konsystencji użyć blendera), udekorować nim zupę. Pestki słonecznika smażyć przez chwilę na suchej patelni, posypać nimi zupę.
Gotujemy wywar z kości i warzyw z przyprawami, a ugotowane oddzielnie brokuły miksujemy. Łączymy papkę z wywarem, zagęszczamy śmietaną i przyprawiamy do smaku. Podajemy w bulionówkach z groszkiem ptysiowym, zdobimy pietruszką.

 

Wyświetlenia:  55