Rosół wołowo-drobiowy z makaronem i podrobami

Odsłuchaj tekst

Rosół wołowo-drobiowy z makaronem i podrobami.

Potrawa jest serwowana przez Restaurację Piano (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Stodoły), która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Do garnka z zimną wodą włożyć przygotowane mięso i rozpocząć gotowanie. Gdy woda z mięsem zacznie się gotować, na powierzchni pokazują się tzw. szumowiny, (ścięte drobiny białka pochodzące z gotowanych składników), które zbiera się przy pomocy małego sitka.
Mięso umyć, włożyć do garnka, zalać wodą i dodać warzywa oraz przyprawy, doprowadzić wodę do wrzenia, gotować na małym ogniu około 2 godziny. Makaron ugotować.
Warzywa obrać, opłukać. Kurę umyć. Podzielić na 4 kawałki. Do gotującej się wody dodać mięso i warzywa. Gotować na małym ogniu, bez przykrycia. Odcedzić, usunąć nadmiar tłuszczu. Przygotować kluski z grysiku – wymieszać dobrze, dodać trochę soli, lać na gotującą wodę, przelać zimną wodą, dodać do rosołu.
Mięso i obrane jarzyny płuczemy pod bieżącą wodą, wkładamy do garnka, zalewamy zimną wodą, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy. Dodajemy do niego: sól i pieprz. Makaron do śląskiego rosołu robi się zawsze własnym przemysłem. Z maki, jajka i soli, zagniata się dość twarde ciasto, które się cienko wałkuje na stolnicy nie podsypując mąką.
Umytą i podzieloną na ćwiartki kaczkę zalewamy 3 litrami wody i podgrzewamy aż do wrzenia. Zbieramy burzyny, a następnie dodajemy włoszczyznę i przyprawy. Gotujemy na małym ogniu do miękkości mięsa i warzyw.

 

Wyświetlenia:  85