Pstrąg z gospodarstwa regionalnego z masłem ziołowym

Odsłuchaj tekst

Pstrąg z gospodarstwa regionalnego z masłem ziołowym.

Danie serwuje Karczma Rogata, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Pstrągi sprawić, nie odcinać głów, usunąć wnętrzności i skrzela. Rybę opłukać, osuszyć. Zrobić kilka nacięć z obu stron i włożyć cienkie plastry czosnku. Resztę czosnku drobno pokroić, wymieszać z posiekaną natką pietruszki i masłem, a następnie nafaszerować tym ryby. Lekko natrzeć solą i pieprzem. Skropić sokiem z cytryny i odstawić na godzinę. Na patelni rozgrzać tłuszcz, ryby obtoczyć w mące i smażyć 6–7 minut na każdej ze stron, delikatnie obracając, aby nadzienie nie wypłynęło. Podawać z cytryną.
Pstrąga przyprawiamy, panierujemy w płatkach migdałowych i smażymy na klarowanym maśle. Następnie przekładamy do pieca. Kulki z surowych ziemniaków smażymy na głębokim tłuszczu. Z pomidorów, cebuli i czosnku sporządzamy surówkę.
Obróbka wstępna pstrąga - mycie, filetowanie ze skóry. Mięso pstrąga ugotować z warzywami do miękkości na małym ogniu. Po ugotowaniu z ryby usunąć ości, mięso z warzywami zmielić, dodać jajka i przyprawić do smaku. Skórę z pstrąga wypełnić farszem, zszyć rozcięcie (brzuch pstrąga). Piec w temperaturze 180°C około 30 min. Do wywaru dodać żelatynę i zalać nim upieczonego pstrąga- wystudzonego wyporcjowanego. Serwować w porcjach.
Pstrąga filetujemy, z głowy i kręgosłupa robimy wywar, gotujemy pęczak, łączymy z boćwinką i bryndzą w formę sałatki, filety z pstrąga doprawiamy solą i pieprzem układamy do wędzenia razem z lubczykiem, z uwędzonego lubczyku i wywaru z pstrąga robimy wywar, podany w filiżance alla herbata, na koniec podsmażamy wątrobę z pstrąga i układamy na wędzonym filecie.
Pstrągi filetować i odstawić w chłodne miejsce. Na bazie pozostałości z pstrąga należy gotować intensywny wywar z dodatkiem włoszczyzny. W międzyczasie namoczyć suszone grzyby i je obgotować. Łączyć wywar grzybowy, rybny i dodać do tego pokrojoną włoszczyznę oraz grzyby. Doprawić solą i pieprzem, gotować to wszystko razem dodając liść laurowy, ziele angielskie, świeżą kolendrę. Na koniec dodać filety z pstrąga tylko do zaparzenia.

 

Wyświetlenia:  45