Sałatka Rogata: filet z kurczaka, boczek, oscypek z grilla, buraczki marynowane, ogórek kiszony, jajko, ziemniaki, mix sałat

Odsłuchaj tekst

Sałatka Rogata: filet z kurczaka, boczek, oscypek z grilla, buraczki marynowane, ogórek kiszony, jajko, ziemniaki, mix sałat.

Danie serwuje Karczma Rogata, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

 

Wideoksiążka Kucharska Śląskie Smaki:

Sprawdzone przepisy:

Majonez utrzeć z bryndzą, dodać posiekane orzechy, pokrojoną szynkę i posiekany koperek. Masą smarować liście sałaty i zwinąć, po wierzchu polać majonezem i posypać koperkiem, ułożyć na półmisku i udekorować pomidorem.
Raki gotujemy we wrzątku z włoszczyzną do czerwoności. Filety rybne kroimy w spore kawałki. Obieramy mięso z raków i przekładamy rozdrobnioną sałatą.
Mięso mielone przyprawiamy do smaku, wbijamy 12 szt jaj przepiórczych, dobrze wyrabiamy i formujemy 4 stożki (wulkan) układamy je na patelni z tłuszczem. Do środka wulkany wbijamy po 4 jaja przepiórcze, patelnię przykrywamy pokrywką i całość pieczemy na średnim ogniu.
Mięso oczyścić, włożyć do głębokiego naczynia i zalać marynatą tak, żeby było całkowicie przykryte. Pozostawić w chłodnym miejscu na dwa-trzy dni odwracając kilka razy.

 

Wyświetlenia:  60