Podwędzane żebro wołowe/panczkraut/sos pieprzowy

Odsłuchaj tekst

Podwędzane żebro wołowe/panczkraut/sos pieprzowy.

żebro

Danie jest serwowane przez Restaurację U Przewoźnika, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Żeberka wieprzowe marynujemy ok. dwóch dni wcześniej w miodzie, przyprawach i musztardzie. Po zamarynowaniu pieczemy je ok. 1,5 godziny aż do miękkości. Kapustę zasmażamy – przygotowujemy ją na bazie wcześniej wypłukanej kapusty kiszonej, ugotowanej z liściem laurowym, zielem angielskim i kminkiem, zagęszczoną zasmażką z masła i mąki pszennej. W końcowej fazie dodajemy leśne grzyby i wszystko jeszcze raz zapiekamy.
Żebro wołowe marynować z dodatkiem soli, tymianku, ziela angielskiego i liści laurowych, następnie należy je wakować. Obrobić termicznie metodą sous vide przez 24 godziny w temp. 74 stopni. Czerwoną kapustę marynować z dodatkiem jałowca i goździków. Do dekoracji poleca się użyć marynowanych kurek, krwawnika i pietruszkę.
Żeberko odstawić na noc do marynaty. Następnego dnia podpiec i dusić do miękkości. Kapustę szatkować i gotować, po odcedzeniu dodać pokrojony prędzej przesmażony boczek z cebulą i doprawić do smaku. Kaszę wsypać do przesmażonego boczku i zalać wodą, doprowadzić do wżenia i odstawić do spęcznienia.

 

Wyświetlenia:  17