Żeberko w miodzie, marynowane

Odsłuchaj tekst

Żeberko w miodzie, marynowane - podane z frytkami i kapustą zasmażaną

żeberko

Potrawa jest serwowana przez Restaurację Smak Regionu, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Zamarynowane żeberka smażyć na małym ogniu około 50 minut, podlewając wodą. Pod koniec smażenia dolać miodonkę. Kapustę kiszoną gotować około 30 minut, dodając szczyptę przypraw oraz grzyby wcześniej namoczone w wodzie i podsmażone z cebulką. Całość dusić do odparowania wody, następnie dodać masło i dusić jeszcze przez 10 minut. Ugotowane ziemniaki pokroić na talarki i smażyć na smalcu.
Kapustę posiekać, ugotować, dodać starte surowe ziemniaki, łyżkę smalcu, przyprawić do smaku. Przesmażyć aż zgęstnieje.
Żeberko odstawić na noc do marynaty. Następnego dnia podpiec i dusić do miękkości. Kapustę szatkować i gotować, po odcedzeniu dodać pokrojony prędzej przesmażony boczek z cebulą i doprawić do smaku. Kaszę wsypać do przesmażonego boczku i zalać wodą, doprowadzić do wżenia i odstawić do spęcznienia.
Żebro wołowe marynować z dodatkiem soli, tymianku, ziela angielskiego i liści laurowych, następnie należy je wakować. Obrobić termicznie metodą sous vide przez 24 godziny w temp. 74 stopni. Czerwoną kapustę marynować z dodatkiem jałowca i goździków. Do dekoracji poleca się użyć marynowanych kurek, krwawnika i pietruszkę.

 

 

Wyświetlenia:  274