Tort Sachera

Odsłuchaj tekst

Tort Sachera w kuchni regionalnej województwa śląskiego to typowy wpływ kuchni austriackiej, widoczny zwłaszcza na Śląsku Cieszyńskim i w Beskidach. Jest to wyśmienity tort czekoladowy z dodatkiem konfitury morelowej, podawany z bitą śmietaną.

Deser jest serwowany przez Restaurację Zacisze, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

 

Wideoksiążka Kucharska Śląskie Smaki:

Sprawdzone przepisy:

Gorzką czekoladę roztopić w kąpieli wodnej. Stopić masło. Ubić lekko żółtka i zmieszać z masłem i czekoladą. Ubić białka z dodatkiem soli oraz cukru pudru i wanilii. Do masy czekoladowej dodawać stopniowo ubitą na sztywno pianę delikatnie mieszając, dodać mąkę i całość dobrze wymieszać. Całość piec w temperaturze 180˚C przez około 45 minut.
Gorzką czekoladę roztopić w kąpieli wodnej. Stopić masło. Ubić lekko 8 żółtek i zmieszać z masłem i czekoladą na jednolitą masę. Ubić 10 białek: dodać odrobinę soli, a pod koniec ubijania cukier i wanilię. Do masy czekoladowej dodawać stopniowo ubitą na sztywno pianę, delikatnie mieszając. Dodać przesianą mąkę i całość mieszać do uzyskania jednolitej masy. Ciasto wlać do dwóch tortownic (o średnicy 20 cm) wyłożonych natłuszczonym papierem pergaminowym. Piec w temp. 180°C około 45 minut (aż patyczek wbity w ciasto wyjdzie suchy).

 

Wyświetlenia:  85