Centrum Edukacyjno-Muzealne Ojcowskiego Parku Narodowego
udostępnij

W 2010 r. w dawnym budynku hotelu Pod Łokietkiem otwarto Centrum Edukacyjno-Muzealne Ojcowskiego Parku Narodowego. Początkiem jego zwiedzania jest projekcja dwóch filmów w technologii 3D. Dzięki nim poznamy pradzieje doliny Prądnika - od okresu górnej jury, po czasy współczesne oraz historię i działalność parku. W kolejnych salach prezentowane są m.in. wnętrza jaskini, zabytki archeologiczne (przyrodnicze i kultury materialnej), a także miejscowe gatunki fauny i flory. Oprócz makiet i gablot, ekspozycja posiada salę z dioramą (stanowiska 3D do oglądania fotografii stereoskopowych) oraz kioski informacyjne. Odrębna jej część poświęcona jest prof. Władysławowi Saferowi, jednemu z inicjatorów założenia Ojcowskiego Parku Narodowego.

Wyświetlenia:  210
Lokalizacja:

Ul. Ojców 13
32-047 Ojców
Gmina: Skała
Powiat: krakowski


Region turystyczny: 
Małopolska
Lokalizacja: 
Na wsi
Kategoria: 
Dziedzictwo kulturowe

Kontakt:
Telefon: +48 123 892 005

Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Muzea

Dostępność Całoroczny
Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Pogoda
Katowice
Zakwaterowanie w pobliżu
Ojców
0.37 km
Czajowice
2.12 km
Sułoszowa
2.32 km
Gastronomia w pobliżu
Ojców
0.37 km
Skała
2.60 km
Biały Kościół
3.76 km
Wydarzenia w pobliżu
Jerzmanowice
2023-06-04
3.79 km
4 czerwca 2023 r. odbędzie się trzecia edycja Biegu z Gwizdkiem po Zdrowie. Zapraszamy do Gminy Jerzmanowice - Przeginia wszystkich spragnionych niezwykłego połączenia – sportowych emocji, dobrej zabawy i naturalnego piękna, które skrywa w sobie trasa biegu.
Kraków
2023-05-28
18.25 km
Wielka Parada Smoków, Dzień Otwarty Magistratu, Noce Tańca i Teatru, pochód Lajkonika, pikniki, festiwale, a także Igrzyska Europejskie – po raz kolejny z okazji Dni Krakowa mieszkańcy i goście wezmą udział w wielu ciekawych i atrakcyjnych inicjatywach.