Schab w ziołowej panierce / puree ziemniaczane / piklowana kapusta / płatki drożdżowe / sos tatarski

Odsłuchaj tekst

Schab w ziołowej panierce / puree ziemniaczane / piklowana kapusta / płatki drożdżowe / sos tatarski

schab

Potrawa jest serwowana w Restauracji Mona, która znajduje się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.

Sprawdzone przepisy:

Ziemniaki i marchew ugotować w łupinach, obrać. Wszystkie składniki pokroić w grubą kostkę, ułożyć dekoracyjnie ze schabem. Boczek pokroić w plastry, podsmażyć, wytopić tłuszcz. Tłuszczem polać szałot, chipsami z boczku udekorować potrawę.
Młody schab nacieramy przyprawami, nadziewamy białą kiełbasą i pieczemy w rękawie ok. 40 min. w temp. 180oC. Ziemniaki gotujemy do miękkości, następnie robimy purée, kapustę szatkujemy, gotujemy do miękkości, dodajemy do ziemniaków; na patelni przesmażamy czerwoną cebulę ze słoniną. Całość mieszamy i doprawiamy do smaku. Świeży majeranek miksujemy z mlekiem do uzyskania pianki.
W środku schabu bez kości nacinamy otwór, w który wsadzamy sparzone śliwki, nacieramy solą, przekładamy do brytfanny i obkładamy pozostałymi śliwkami. Całość oblewamy smalcem. Pieczemy, polewając sosem pozostałym z pieczenia i skrapiając wodą z parzenia śliwek. Po upieczeniu schabu sos i śliwki przecieramy przez sito. Następnie schab oprószamy mąką, zalewamy sosem, dodajemy miód, doprawiamy do smaku i chwilę dusimy.
Mięso oddzielić od kości, naciąć poziomo, posypać przyprawami, natrzeć czosnkiem. W nacięcie włożyć kiełbasę, całość obwiązać nitką, oprószyć solą i dobrze zarumienić ze wszystkich stron na smalcu. Podlać bulionem i dusić 0,5 godziny. Zdjąć pokrywę i piec w piekarniku skrapiając wodą. Z upieczonego schabu zdjąć nitkę i pokroić w plastry. Sos podprawić zawiesiną z wody i dwóch płaskich łyżeczek mąki.

 

Wyświetlenia:  29