Food Truck Śląskie Smaki na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wiśle!

Autor:
Agnieszka ŚOT
Data publikacji:
18 Grudzień 2022
Odsłuchaj tekst

Food Truck Śląskie Smaki na Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wiśle!

Jarmark w Wiśle zaskakuje bogatą ofertą kulinarną i artystyczną. Na jarmarku królują śląskie potrawy.
Mamy Food Trucka Śląskie Smaki oraz stoisko jednej z restauracji należącej do Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki - Restauracji Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki z Wisły.
Można również spróbować świątecznych specjałów takich jak bryja, moczka czy makówki, specjalnie przygotowanych przez Remigiusza Rączkę i Marię Pietruszkę z Chaty Olimpijczyka Jasia i Helenki.
Nie od dziś wiadomo, że Śląska Organizacja Turystyczna chce trafić przez żołądek do serc mieszkańców regionu oraz turystów, promując kuchnię regionalną i województwo śląskie w kraju i za granicą.
A co w menu? Co dobrego przygotowała Restauracja Zacisze - Pszczyna/Brzeźce, w nieco świątecznym wydaniu:
  • szałot
  • hekele
  • grzybową
  • roladę wołową, kluski śląskie, moodrą kapustę
  • karminadle z ciapkapustą
  • makówki 

Idea Food Trucka ŚLĄSKIE SMAKI zrodziła się już jakiś czas temu, po to aby wyjść z daniami regionalnymi poza restauracje Szlaku Kulinarnego oraz poza region.  Regionalna Organizacja Turystyczna zajmuje się bowiem promocją turystyczną województwa śląskiego i często uczestniczy w różnych imprezach promocyjnych, zachęcając turystów do przyjazdu.

Beskidy Winter Go

W tym samym czasie odbyła się oficjalna inauguracja sezonu zimowego w województwie śląskim pod hasłem Beskidy Winter Go. Miała ona miejsce na terenie lodowiska i parku zimowego w Wiśle.

W wydarzeniu uczestniczyła m.in. wicemarszałek Anna Jedynak, Tomasz Bujok – Burmistrz Miasta Wisła, Andrzej Molin – Radny Sejmiku Województwa Śląskiego oraz legenda skoków narciarskich, wiślanin, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. Obecni byli włodarze innych beskidzkich miast, GOPR-owcy, przedstawiciele organizacji turystycznych w tym Śląskiej Organizacji Turystycznej, klubów sportowych oraz ośrodków narciarskich z Beskidów.

śląskie smaki

śląskie smaki

śląskie smaki

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  33
Pogoda
Katowice