Złota Odznaka - Zasłużony dla Województwa Śląskiego dla Chaty Olimpijczyka Jasia i Helenki w Wiśle

Data publikacji:
22 Styczeń 2024
Odsłuchaj tekst

Koncert Noworoczny to wydarzenie o uroczystym charakterze, które podsumowuje rok miniony oraz otwiera ten, który się rozpoczyna. Tegoroczny był doskonałą okazją ku temu, by uhonorować tych, którzy od wielu lat pracują na rzecz rozwoju Wisły, a także całego Województwa Śląskiego. Podczas tegorocznego Koncertu Noworocznego w Wiśle wręczono więc najwyższe odznaczenia w województwie śląskim. Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które całokształtem działalności na terenie województwa śląskiego przyczyniły się do jego rozwoju pod względem gospodarczym, kulturalnym i społecznym.

Złotą Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymała Restauracja Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki - nagrodę odebrała Pani Maria Pietruszka.

Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki to wyjątkowa, rodzinna, góralska restauracja, działająca od prawie 20 lat. Jedyna w Wiśle na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”. Nie tylko pysznie gotują ale też dbają o zachowanie wiślańskiego dziedzictwa związanego z regionalną kuchnią. Jesienią ubiegłego roku w swoich progach utworzyli „Stolicę Pradziadków” – Muzeum Wiślańskiej Kuchni Regionalnej. 

Serdecznie gratulujemy przyznanego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów!

chata

Fot. www.wisla.pl

smaki

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  34
Pogoda
Katowice