Śląskie Smaki podczas Targów EkoTrendy w Bielsku-Białej

Data publikacji:
25 Marzec 2024
Odsłuchaj tekst

Promocja Szlaku

W dniach 16-17 marca 2024 podczas Targów EkoTrendy w Bielsku-Białej odbyła się promocja Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Podczas dwóch dni targowych miały miejsce pokazy kulinarne, degustacje i prelekcje.
Strefa kulinarna powiązana została z nowym trendem turystycznym GastroTurystyką. Walory turystyczne województwa śląskiego przybliżone zostały poprzez pokazanie kuchni regionalnej oraz prelekcje przeprowadzoną przez badacza języka Śląska Cieszyńskiego – Tomasza Sochackiego, który w bardzo malowniczy i profesjonalny sposób przybliżył tradycje i kulturę regionu.

W pierwszy dzień Krzysztof Kaim wykonał dwa tradycyjne dania kuchni śląskiej w nowej aranżacji tj. krupnioki, jako krokieciki z kaszanki na brioszce i konfiturze z suszonych pomidorów oraz roladę wołową, kluski śląskie z modrą kapustą. W drugi dzień targowy na scenie wystąpiła Iwona Gomola – nauczycielka przedmiotów gastronomicznych z przeszło 20-letnim stażem pracy w zawodzie, która przygotowała tradycyjne wielkanocne Murziny. Wojciech Wróblewski z kolei przyrządził 20 litrów żuru śląskiego ze swojską białą kiełbasą, który był prezentowany i wydawany przez całe niedzielne popołudnie.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  15
Pogoda
Katowice