Data dodania:  2016-04-01

Na Zamku Ogrodzienieckim w dniu 17.06.2006r. odbył się I Festiwal Śląskie Smaki. Pomysłodawcą i organizatorem pierwszej edycji imprezy, była Śląska Organizacja Turystyczna, która także poprzez kuchnię chce promować walory kulturowe regionu w kraju i za granicą. ŚOT podjęła już starania, aby Festiwal wpisał się na stałe do kalendarza imprez. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających – zgromadził ponad 3 tysiące osób.
I Festiwal Kuchni Śląskiej składał się z następujących części: konkursowej, artystycznej i promocyjnej. W części konkursowej o „Złoty Druszlak 2006” wzięło udział 12 drużyn amatorów oraz 5 drużyn profesjonalistów.

Bogata część artystyczna I Festiwalu Kuchni Śląskiej przyciągnęła przed scenę rzesze zainteresowanych. Imprezę zainaugurowały występy lokalnych zespołów Kół Gospodyń Wiejskich (Podzamcze, Ryczów, Rybarzowice, Bzów). Zespół Folklorystyczny „Jurajskie Igraszki” rozgrzał zgromadzonych na Zamku Ogrodzienieckim, gorącą atmosferę podtrzymał Kabaret „Rak”, natomiast do tańca i wspólnej zabawy zaprosił zespół coverowy BB. Festiwal Kuchni Śląskiej zakończył się występem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który został przyjęty bardzo gorąco przez publiczność i nagrodzony owacjami na stojąco.

Jedną z wielu atrakcji towarzyszących imprezie były stoiska promocyjne, na których można było degustować śląskie potrawy, zakupić wyroby regionalnych artystów ludowych, otrzymać ciekawe weekendowe oferty turystyczne, a także porozmawiać o tradycjach kuchni śląskiej. Wśród wystawców zaprezentowali się min. Koła Gospodyń Wiejskich, Urzędy miasta i gminy, restauracje, twórcy ludowi (Zespół Folklorystyczny „Wrzos”, Restauracja „Austeria”, Koło Gospodyń Wiejskich w Rybarzowicach, Urząd Miasta i Gminy Żarki, Urząd Gminy Poraj, Urząd Miasta Cieszyn, Koło Gospodyń Wiejskich z Cieszyna, „Kozia Zagroda”, Zakłady produkcyjne BD Witold Brodzik Wytwórnia Wód Jura Skałka, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Pilicy).

Partnerem Śląskiej Organizacji Turystycznej był „Zamek” Sp. z o. o. oraz „IT - Sudety” Status. Patronem honorowym przedsięwzięcia była Polska Organizacja Turystyczna oraz Marszałek Województwa Śląskiego. Opiekę medialną zapewnili: Dziennik Zachodni, TVP 3, Radio Karolina „Złote Przeboje”. Imprezę sponsorowali: Kompania Piwowarska „Browary Tyskie”, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach, Zakłady Produkcyjne BD Witold Brodzik Wytwórnia Wód Mineralnych Jura Skałka.

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  9