Data dodania:  2016-04-04

Festiwal „Śląskie Smaki” jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych imprez kulinarnych w województwie śląskim. Firmowana przez Śląską Organizację Turystyczną impreza co roku odbywa się w innym zakątku regionu, co jeszcze bardziej podkreśla różnorodność kulinarną śląskiego. VIII edycja festiwalu odbyła się 15 czerwca 2013 roku w Bielsku Białej.

21 konkursowych drużyn (po 7 w każdej kategorii) przygotowywało przystawkę lub deser, zupę i danie główne. „Jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia. Nie dość, że wszystko było pyszne to jeszcze przepięknie podane. Aż szkoda było niszczyć często misterne kompozycje" - przyznaje Remigiusz Rączka, który oceniał profesjonalistów. Wszystko związane z tradycjami kulinarnymi naszego województwa. „Już dawno wśród konkursowych propozycji nie króluje tylko kuchnia śląska. W tym roku mamy bardzo dużo smaków... jurajskich. Pyszna szczawiówka, pstrąg faszerowany po żarecku czy kaczka z Wręczycy Wielkiej. A to tylko 3 z... 66 konkursowych przysmaków." - mówi Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej, organizatora imprezy.

Konkurs to nie jedyne smakowe doznania tego dnia. Organizatorzy zapraszają na wielką Bitwę Smaków, czyli góralskie i śląskie impresje na temat ziemniaka w wykonaniu Renaty Bielesz i Remigiusza Rączki (pokaz kulinarny) oraz na Jarmark Dań Regionalnych, na którym restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki" serwować będą to, co w ich regionalnych kartach dań najlepsze. Do tego spora dawka występów na scenie i całodzienne animacje dla najmłodszych.

 Uczestnicy konkursu kulinarnego w skupieniu przygotowywali swoje potrawy, jurorzy ze smakiem degustowali, a zgromadzona publiczność kosztowała, i uczyła się, bo kulinarni mistrzowie z chęcią dzielili się swoimi tajemnicami i recepturami. Ukoronowaniem dnia były wieczorne atrakcje - kulinarna góralsko-śląska Bitwa Smaków, czyli góralskie i śląskie impresje na temat ziemniaka w wykonaniu Renaty Bielesz i Remigiusza Rączki (pokaz kulinarny) i występ zespołu Śląsk.

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  4